Skęstančiuosius jūroje gelbėjusiems Neringos PK pareigūnams įteikti apdovanojimai

Data

2023 08 14

Įvertinimas
1
IMG_6600.jpeg

2023-08-   už drąsą ir pasiaukojimą gelbstint Nidoje jūroje skendusius 6 žmones, Neringos PK pareigūnams Ignui Buckiūnui ir Antanui Jurčiui įteikti III laipsnio policijos pasižymėjimo ženklai „Už nuopelnus“.

Pranešimas, kad Nidos šiauriniame paplūdimyje skęsta keli žmonės buvo gautas 2023-07-01 popietę. Neringos PK pareigūnai Ignas Buckiūnas ir Antanas Jurčys tuo metu aiškinosi situaciją dėl kurorte draudžiamoje vietoje pastatyto automobilio. Vos gavę informaciją apie nelaimę jūroje, nedelsiant išskubėjo pajūrio link. Į paplūdimį pareigūnai atvyko vieni iš pirmųjų, padėtį įvertino žaibiškai – Antanas Jurčys parengė virvę, o ekipuotę nusimetęs Ignas Buckiūnas griebė ją ir metėsi į bangas.

„Sąlygos buvo itin sudėtingos – didelės bangos, trauka į jūrą. Virvė, kurią turėjau, buvo 30 metrų ilgio, tačiau skęstantieji buvo gerokai toliau – 100 metrų nuo kranto ar net dar toliau. Esant tokiam bangavimui pasiekti ir tempti išsigandusius skęstančiuosius reikėjo daug fizinių jėgų.“ – pasakoja ketvirtus metus Klaipėdos apskrities VPK tarnaujantis, skęstančiuosius jūroje pirmą kartą gelbėjęs pareigūnas I. Buckiūnas.

Tragedija virsti galėjęs incidentas Nidos paplūdimyje baigėsi laimingai – bendromis, gelbėtojų, ugniagesių, policijos pareigūnų ir drąsių poilsiautojų pastangomis, pavyko išgelbėti visus šešis skendusius žmones.

Apdovanotieji pareigūnai – Ignas Buckiūnas ir Antanas Jurčys – sako tik vykdę savo pareigą ir, vėl prireikus, elgtųsi taip pat. Tačiau žmonėms norėtų priminti, kad jie turėtų būti atsargesni, nerizikuoti savo ir kitų, besistengiančių jiems padėti gyvybėmis.

Ginti. Saugoti. Padėti.