2026-07-23

Renginyje „Kartu saugiau“ Klaipėdos policijos prevencijos pareigūnė dalijosi patarimais, kaip apsisaugoti nuo sukčiavimo

2026-07-23 Klaipėdoje, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus Pilies konferencijų salėje, vyko visuomenei skirtas nemokamas renginys „Kartu saugiau“, kuriame aptartos aktualiausios sukčiavimo tendencijos, jų prevencija bei praktiniai būdai, kaip apsisaugoti nuo finansinių nusikaltimų.

Renginyje dalyvavusi Klaipėdos apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos ir parengties skyriaus pareigūnė Vaida Rupšienė akcentavo, kad sukčių naudojami metodai tampa vis sudėtingesni ir apsisaugoti nuo jų nėra paprasta – per pirmąjį 2026 m. pusmetį Klaipėdos apskrityje sukčiai jau išviliojo daugiau nei 1 600 000 eurų, didžiausia iš asmens išviliota suma – 99 200 eurų.

Policija rekomenduoja visada būti itin atidžiais, nespausti jokių atsiunčiamų nuorodų, netvirtinti jokių mokėjimų neįsitikinus, kad tai saugu, o kilus bent menkiausiam įtarimui – nutraukti bendravimą ir pranešti policijai. Taip pat svarbu visada prisiminti, kad policijos pareigūnai ir kitų valstybės institucijų darbuotojai niekada neprašo atskleisti asmeninių ar el. bankininkystės duomenų, neateina į namus neva tikrinti pinigų, paimti banko kortelės, nereikalauja atskleisti PIN kodo ir niekada nekalba rusų ar kita užsienio kalba. 

Renginyje pranešimus taip pat skaitė pinigų plovimo prevencijos, finansų sektoriaus ir psichologijos ekspertai, kurie dalinosi ir teorinėmis įžvalgomis, ir realiais sukčiavimo atvejais bei praktinėmis rekomendacijomis.