Kretingos rajono pareigūnai baigė tyrimą dėl sukčiavimo parduodant išsinuomotus automobilius

Data

2021 01 06

Įvertinimas
0
663A2870 copy.jpg

2020 m. gruodžio mėnesio paskutinėmis dienomis Kretingos rajono pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroru baigė ir kaltinamuoju aktu į teismą perdavė baudžiamąją bylą dėl sukčiavimo, didelės vertės sukčiavimo ir dokumentų klastojimo.

Įtariama, kad 1991 m. gimęs įtariamasis iš automobilių nuomos paslaugas teikiančių fizinių ir juridinių asmenų, įvairiuose miestuose – Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir kituose – išsinuomodavo automobilius. Po to, per trumpą laiką, jau kaip savo nuosavybę, parduodavo tretiesiems asmenims. Nusikalstamas veikas vykdyti vyras, galimai, pradėjo 2019 m. sausio mėn., intensyviausiai – 2020 m. kovo - balandžio mėn. Taip sukčiaudamas įtariamasis galėjo parduoti 13 BMW, „Volkswagen", „Ford", „Audi", „Toyota" ir „Opel" automobilių, kurių vertė – nuo 1700 iki 15 000 eurų. Tyrimą vykdę pareigūnai surado beveik visus automobilius, kai kurie buvo pilnos komplektacijos, dalis – pradėti ardyti, ar visiškai išardyti. Tyrimo eigoje įtariamasis mėnesiui buvo suimtas, vėliau teismas jam skyrė  kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą (apykoję).
Į teisiamųjų suolą vėl sėsiantis įtariamasis policijai gerai žinomas – anksčiau teistas jau septynis kartus, taip pat už turtinio pobūdžio nusikaltimus – sukčiavimus, turto iššvaistymus ar pasisavinimus. Dabar didžiausia jam gresianti bausmė yra laisvės atėmimas iki 8 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.