Klaipėdos apskrities kelių policija jau pradėjo patruliuoti ir tarnybiniais motociklais

Data

2021 04 14

Įvertinimas
0
663A2602.jpg


Balandžio 13 d. popietę Klaipėdos apskr. Kelių policijos pareigūnai uostamiestyje vykdė priemonę, per kurią užfiksavo 8 KET pažeidimus. Šiaurės prospekte buvo nustatyti du greičio viršijimo atvejai – 46 km/h leistiną greitį viršijusiam BMW automobilio vairuotojui gimusiam 1965 m. skirta minimali 170 eurų bauda, o 33 km/h greitį viršijusiam 1996 m. gimusiam „Lexus“ vairuotojui – taip pat minimali 60 eurų bauda. Šiaurės pr. leistinas greitis yra 50 km/h. Dar trys vairuotojai pažeidė šviesoforo signalų, du – kelio ženklų reikalavimus. O Pilies gatvėje sustabdytam elektriniu paspirtuku važiavusiam 1996 m. gimusiam vyrui buvo nustatytas 1,09 prom. neblaivumas, jam skirta 120 eurų bauda.

Šylant orams į kelius ir miestų gatves išrieda vis daugiau motociklų. Nuo šeštadienio  patruliuoti motociklais pradėjo ir Klaipėdos apskrities Kelių policijos pareigūnai -  eismo saugumui kontroliuoti ir pažeidėjams tramdyti pareigūnai turi tris itin greitus bei galingus „Suzuki“ bei „Yamaha“ markės motociklus.

Dažniausiai policijos fiksuojami motociklininkų pažeidimai yra leistino greičio viršijimas, pavojingo ar chuliganiško vairavimo atvejai, posūkių signalų nerodymas. Motociklais važinėti ypač mėgstama vakarais ir savaitgaliais, todėl sulaukiama nemažai gyventojų skundų dėl motociklų keliamo triukšmo. Tikrinti, ar motociklo skleidžiamas triukšmas viršija nustatytų normų, žadama intensyviai – pernai tam pradėtas naudoti mobilusis triukšmo lygio matuoklis. O už šį pažeidimą bauda nuo šių metų pradžios yra nuo 100 iki 600 eurų, pakartotinai prasižengusiam vairuotojui bauda gali išaugti nuo 500 iki 1000 eurų. Taip pat yra anuliuojamas motociklo privalomosios techninės apžiūros galiojimas.

Didelis dėmesys bus skiriamas ir motorolerių, dviračių, paspirtukų eismo saugumui, bei vairuotojų blaivumo kontrolei. Be to, pareigūnai atkreipia dėmesį, kad  motoroleriais dažniausiai važinėja jauni, tik pradedantys eisme dalyvauti vairuotojai. Todėl visus eismo dalyvius – automobilių, motociklų, motorolerių vairuotojus, dviratininkus ir pėsčiuosius – ragina būti atidesniais ir tolerantiškesniais. Bendro tikslo – kad skaudžių nelaimių keliuose būtų kuo mažiau – pasiekti, pasak pareigūnų, galima tik bendromis pajėgomis.