Vargu, ar vaikas norės prisisegti saugos diržą, jei matys, kad patys tėvai jo niekada nesisega, todėl norime atkreipti suaugusiųjų dėmesį į vaikų saugumą vežant juos automobiliu.

Dauguma vaikų automobilinių saugos priemonių yra naudojamos netinkamai, todėl rekomenduojame prieš perkant automobilinę kėdutę, būtina patikrinti, ar ji galės būti saugiai ir taisyklingai montuojama būtent Jūsų automobilyje.

Dažniausios klaidos – neteisingas tvirtinimas ir vaikas per didelis arba per mažas saugos kėdutei.

Saugos kėdutės, skirtos vaikams nuo 9 iki 18 kg, t.y. 1 grupės saugos kėdutės, tvirtinamos automobilio saugos diržais ar „Isofix“ sistema. Tvirtinant kėdutę saugos diržais, nepalikite per daug laisvo automobilio saugos diržo. Svarbu, kad saugos diržo sagtis būtų gerai užsegta, nes avarijos metu sagtis gali sulūžti arba atsisegti.

Tvirtinant saugos kėdutę su „Isofix“ sistema, svarbu viską atlikti pagal instrukciją ir įsitikinti, kad sistema užsifiksavo.

Tvirtinant saugos kėdutes, kurios skirtos vaikams nuo 15 iki 36 kg (2-3 grupė), svarbu įvertinti, kad vaikas bus segamas saugos diržu, todėl segant vaiką, visada pažiūrėkite ar saugos diržas nesusisukęs ir ar saugos kėdutė tinkamai įtvirtinta bei teisingai užfiksuota.

Daugelyje saugos kėdučių yra reguliuojama viršugalvio dalis, ją galima nuleisti arba pakelti, todėl visada sureguliuokite saugos kėdutę taip, kad vaiko galva būtų šiek tiek žemiau nei kėdutės viršus.

Kuomet vaiką segame į 2-3 grupės saugos kėdutę, vaikas segamas automobilio diržais ir svarbu atkreipti dėmesį, ar automobiliniai saugos diržai pakankamai įtempti bei į tai, kad viršutinė diržo dalis turi juosti vaiko petį ne kaklą, o apatinė diržo dalis turi juosti vaiko dubens sritį.

Saugiausia vaikui vieta automobilyje

Saugiausia vaikui vieta yra gale ant automobilio galinės sėdynės jos viduryje, nes šioje pozicijoje vaikas yra maksimaliai toli nuo automobilio šonų smūgio atveju.

Tuo atveju jeigu saugos kėdutės negalite sumontuoti per vidurį, rekomenduojama vaiko vieta yra už keleivio.

Nerekomenduojame vaiko saugos kėdutės montuoti ant keleivio sėdynės, nors tai nėra draudžiama ir Jūs galite išjungti saugos pagalvę, tačiau avarijos atveju tai viena nesaugiausių vietų.

Naudojant 1 ir 2-3 grupės saugos kėdutes dažnai daromos ir šios klaidos:

  • per anksti atsisakoma arba iš viso nenaudojama saugos kėdutė ar sėdynė;
  • saugos kėdutė netvirtai įtvirtinta ant automobilio sėdynės;
  • automobilio saugos diržai neapjuosia saugos kėdutės;
  • automobilio saugos diržų sagtys įtvirtintos netinkamose vietose;
  • automobilio saugos diržo sagtis remiasi į saugos kėdutės konstrukciją;
  • automobilio keleivio oro pagalvė yra prieš priekinę sėdynę;
  • saugos kėdutės diržai netinka vaikui;
  • automobilinės saugos priemonės yra senos, jau naudotos;
  • vaikas nuolat atsega saugos kėdutės ar saugos diržų sagtį;
  • automobilyje vaikų daugiau nei vaikų saugos priemonių.

Atnaujinimo data: 2023-12-03