Neretai patys sudarome palankias sąlygas nusikaltėliams vagystei padaryti dėl savo nerūpestingumo ir abejingumo. Daugeliu atvejų įsilaužimų ir vagysčių galima išvengti. Tad pagalvokite ar jau ėmėtės visų būtiniausių būsto ir turimo automobilio saugumo priemonių, o jeigu ne – imkitės:

  1. Atkreipkite dėmesį į būsimos vagystės “ženklus“. Prieš įvykstant vagystei, pastebimi jos planavimo ženklai. Visada pravartu suklusti, jei skirtingu paros metu pasitaiko atsitiktinių telefono skambučių, nepažįstamų asmenų vizitų įvairiais pretekstais. Primename, kad vagys, prieš apvogdami butą ar namą, jį atidžiai stebi ir renka informaciją.
  2. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą, namus. Visuomet įsitikinkite, kad skambinantys į duris yra būtent tie, kas sakosi esą. Nepasitikėkite vien specialaus pažymėjimo rodymu ir asmens prisistatymu. Informaciją patikrinkite paskambindami į tą įstaigą, iš kurios žmogus yra.
  3. Pasidomėkite, kokios yra durų apsaugos naujovės, kad maksimaliai apsaugotumėte savo namus. Tinkamai sutvirtinkite buto duris, įdėkite patikimas spynas, įtaisykite akutę, durų sklendę.
  4. Užrakinkite duris visais užraktais, netgi išeinant tik keletui minučių.
  5. Uždarykite sandariai langus ir balkonų duris, kuriame aukšte begyventumėte, jei išvažiuojate iš namų.
  6. Įsistiklinkite balkonus, jei gyvenate žemutiniuose aukštuose; vakarais nepamirškite užtraukti užuolaidų.
  7. Pakeiskite spyną, jei pametėte raktus.
  8. Neviešinkite internete informacijos apie brangius pirkinius ar išvykimą atostogauti. Atostogų nuotraukomis socialiniame tinkle geriau pasidalinkite grįžę iš jų.
  9. Susitarkite su patikimais kaimynais, kad kol jūsų nėra, pasaugotų namus, išimtų spaudą iš pašto dėžutės. Atminkite, kad buto ar namo saugumą užtikrina ne tik techninės priemonės, bet ir žmonių bendruomeniškumas, organizuota tarpusavio pagalba prižiūrint bendrą gyvenamąją aplinką.
  10. Nepalikite raktų „saugiose“ vietose: po augančios gėlės vazonėliu, laiškų dėžutėse ar po durų kilimėliu.
  11. Įsirenkite bute ar gyvenamajame name apsauginę signalizaciją.
  12. Pasirūpinkite automatiniu namų apšvietimu.
  13. Apsidrauskite namų turtą draudimo bendrovėje.
  14. Nelieskite nieko rankomis, jei sugrįžę namo pastebėjote, kad bute jau lankėsi vagys, nepalikite savo pėdsakų ir nepanaikinkite įkalčių.
  15. Kreipkitės į policijos komisariatą dėl daiktų žymėjimo, kas palengvintų nustatyti rasto daikto priklausomybę ir grąžinti jį teisėtam savininkui.
  16. Saugokite nuosavas transporto priemones, paliktas prie daugiabučių ar namų, nepalikite jose brangių daiktų.
  17. Kreipkitės į policiją bendruoju pagalbos telefonu 112, jeigu jus apvogė ar apgavo, jei pastebėjote vykdomą nusikaltimą, ar įtartinus nepažįstamus asmenis.

Klaipėdos apskrities VPK Klaipėdos miesto bendruomenės pareigūnai pataria ir įspėja: būkite atidūs, saugokite savo ir kitų turtą!

Atnaujinimo data: 2023-12-03