2023-11-30

Uostamiestyje su įkalčiais sulaikyti du galimai narkotinėmis medžiagomis disponavę asmenys

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai su įkalčiais sulaikė du asmenis, kurie įtariama neteisėtai disponavo dideliu psichotropinių medžiagų kiekiu.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas, gavus informacijos apie 23 m. ir 24 m. Vilniaus rajono gyventojų galimai vykdomą kvaišalų platinimą. 2023 m. lapkričio mėn. viduryje Raseinių r., ties Kryžkalniu, KPONTV pareigūnai sustabdė automobilį, kuriuo šie vaikinai važiavo.
Uostamiesčio pareigūnai atliko kratą pastarųjų automobilyje ir rado labai didelį kiekį psichotropinės medžiagos – mefedrono (bendra masė – daugiau kaip 500 g, gryno – beveik 300 g).
Įtariamieji anksčiau nebuvo teisti, vienas jų, 24 m., niekur nedirbantis, o kitas, 23 m., dirbantis vienoje iš Vilniaus bendrovių.
Abu jaunuoliai buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau 24 m. vaikinui paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. Kitam įtariamajam paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).
Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.