2023-10-04

Sulaikyta jauna klaipėdietė įtariama neteisėtai disponavusi narkotinėmis medžiagomis

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai su įkalčiais sulaikė merginą, kuri įtariama neteisėtai disponavo dideliu narkotinių medžiagų kiekiu.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas bendradarbiaujant su Tauragės apskrities VPK KPONTS pareigūnais, gavus informacijos apie anksčiau neteistos, vienoje uždarojoje akcinėje bendrovėje dirbančios, 20 m. Klaipėdos miesto gyventojos galimai vykdomą kvaišalų platinimą.
2023 m. rugsėjo mėn. pabaigoje Klaipėdoje, Šiaulių g., uostamiesčio KPONTV pareigūnai minėtą merginą sulaikė. Pas ją rasta apie 20 g, kaip įtariama, fentanilių grupei priklausančios narkotinės medžiagos.
Net ir nedideli kiekiai šių, itin stiprių, kvaišalų yra pavojingi juos vartojančių asmenų sveikatai ar gyvybei, nes galimi perdozavimai bei stiprūs organizmo apnuodijimai.
Tą pačią dieną atliktos kratos merginos gyvenamojoje vietoje metu rasta, kaip manoma, apie 0,5 kg fentanilių grupei priklausančios narkotinės medžiagos ir elektroninės svarstyklės. Paimtos medžiagos perduotos tirti ekspertams, kurie nustatys tikslias medžiagų rūšis ir kiekius.
Įtariamoji buvo sulaikyta ir uždaryta į areštinę, vėliau jai paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).
Už neteisėtą disponavimą dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo 8 iki 10 metų.
Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.