Rietavo policijos viršininkas Marius Vaičikauskas jėgas atgauna karatė treniruotėse ir drožinėdamas

Data

2020 10 13

Įvertinimas
2
Vaicikauskas.jpg

Rietavo savivaldybės policijos viršininkas Marius Vaičikauskas ne iš tų, kurie vadovauja sėdėdami kabinete – komisaras nesibodi ir didžiausiame Vakarų Lietuvoje Rietavo turguje patruliuoti, ir miškus “šukuoti”, ieškant ir likviduojant naminės degtinės bravorus.

“Darbas sunkus - “juodas” - todėl ir kitokios, atsipalaiduoti leidžiančios veiklos reikia. Nesu joks meistras, ar drožėjas, bet viską daryti savomis rankomis mėgstu nuo jaunystės. Paprašė vaikai sūpynių – dvi dienas padirbėjau ir yra, sugalvojom kieme pavėsinę pasistatyti – užtruko savaitę. Stovėjo garaže nebereikalingos medinės durys – išdrožiau padėklą užkandžiams. Mugėj už tokį kelias dešimtis eurų sumokėtum, o savomis rankomis pagamintas ir džiugina labiau.” - sako komisariato viršininkas M. Vaičikauskas.

Paklausus, kaip atsirado pomėgis drožinėti, mūryti, M. Vaičikauskas pasakoja, kad specialiai to niekas nemokė. Vaikystėje matė kaip senelis, nagingas siuvėjas, ūkyje visus darbus darydavo pats, jaunystėje – studentų bendrabutyje – buitis taip pat nebuvo lengva, todėl, norint gyventi patogiau ir gražiau, reikėjo daug ką daryti pačiam.

Apie darbą policijoje jaunystėje M. Vaičikauskas sako visiškai negalvojęs. Ketino tapti automobilių remonto meistru, tačiau, nepavykus įstoti, pasirinko laivų statybos inžinieriaus specialybę ir laivus vienoje uostamiesčio įmonėje sėkmingai statė iki 1991 metų. Tačiau prasidėjęs Atgimimas, ekonominė suirutė ir darbe patirta trauma paskatino imtis kažko naujo.

“Norėjosi prisidėti prie valstybės, jos saugumo kūrimo. Tarnybą policijoje pradėjau 1992 metų pradžioje, žinau kiekvienos grandies pareigūnų darbo specifiką, nes pats praėjau visas pakopas – nuo stažuotojo iki teritorinio policijos komisariato viršininko. Ar viską pasiekiau? Dar pažiūrėsim...” - mįslingai šypsosi M. Vaičikauskas.

O štai karatė sporte komisaras turi aiškų tikslą – pelnyti juodą diržą. Nuo dabar turimo mėlyno su geltona juostele tikslui pasiekti dar teks išlaikyti septynis egzaminus.

Kyokushin karatė M. Vaičikauskas susidomėjo dar būdamas studentu. Rytų kovos menai Lietuvoje tuomet buvo naujovė, nes sovietmečiu šis sportas buvo draudžiamas – jaunimas treniruodavosi slapta rūsiuose, garažuose, godžiai žiūrėdavo filmus su Bruce Lee, ar kitais rytų kovos meistrais.

M. Vaičikauskas karatė treniruotes lankė pora metų. Praėjus maždaug 30-čiai metų – grįžo, sportuoja ir džiaugiasi sūnų pasiekimasi šiame sporte. Vyriausiasis, 23 metų Laurynas, yra keturis kartus tapęs Europos jaunių ir jaunučių čempionu, dabar rengiasi atstovauti Lietuvą 2021 metais Japonijoje vyksiančiame Pasaulio čempionate. Yra kyokushin karatė antro dano meistras, pats treniruoja vaikus. Vidurinysis sūnus Mantas karatė treniruotes lankė 8 metus, mažasis – dešimtmetis Žygimantas - treniruojasi antrus metus ir puikuojasi tokiu pat diržu kaip tėtis – mėlynu su geltona juostele.