2023-01-23

Nuo metų pradžios uostamiestyje jau užregistruota daugiau nei 900 A juostos reikalavimų pažeidimų

Klaipėdos miesto PK pareigūnų duomenimis, nuo 2023 m. metų pradžios jau užfiksuoti 903 maršrutiniam transportui skirtos A juostos reikalavimų nepaisymo atvejai. Per visus 2022 m. už tokio pobūdžio pažeidimą buvo surašyti 6528 administracinio nusižengimo protokolai. Policijos pareigūnai vairuotojus ragina nepažeidinėti kelių eismo taisyklių – A juosta važiuojančius automobilius Klaipėdos mieste fiksuoja tam tikrose atkarpose įrengtos vaizdo kameros. Jų vieta kartkartėmis keičiama, todėl „likti nepastebėtam ir išsisukti“ tikimybė yra labai maža. Be to pareigūnai rengia ir tikslines priemones A juostos reikalavimų pažeidimams fiksuoti.
Klaipėdos policijos pareigūnai primena, kad Kelių eismo taisyklių 181 punkte numatyta, kad kelyje, pažymėtame kelio ženklu „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ ir raide „A“, šia eismo juosta važiuoti ne maršrutinėms transporto priemonėms yra draudžiama. Minėtu kelio ženklu ir simboliu „A+“ pažymėta eismo juosta dar gali važiuoti dviračiai, mopedai ir lengvieji keturračiai. Tam tikrais atvejais  maršrutiniam transportui skirta juosta gali važiuoti skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėti automobiliai. Taip pat taksi, elektromobiliai, motociklais ir automobiliai, kuriuose važiuoja 4 ir daugiau žmonių, jeigu eismo juosta pažymėta papildomais, šių transporto priemonių eismą leidžiančiais simboliais – elektromobilio,  motociklo, 4+ ar užrašu „TAKSI“.
Maršrutiniam transportui skirtos A juostos reikalavimus pažeidusiems vairuotojams gresia bauda nuo  30 iki 90 eurų (pagal LR ANK 417 str. 1 d.).