Kretingos rajono policijos pareigūnai nustatė septynis nelegalius prekybos alkoholiu taškus

Data

2020 06 16

Įvertinimas
0
foto Kretinga 2.jpg

Praėjusį savaitgalį Kretingos r. PK Veiklos skyriaus pareigūnai vykdė priemonę prekybos alkoholiu pažeidimams išaiškinti. Vykdant kontrolinius pirkimus, Kretingos mieste ir rajono gyvenvietėse, atlikta daugiau kaip dešimt patikrinimų, iš viso rasta ir paimta daugiau kaip 50 litrų įvairių alkoholinių gėrimų, tarp jų, galimai, ir naminės degtinės, bei 172 pakeliai kontrabandinių cigarečių.

Alkoholio pardavimo draudžiamu laiku atvejai užfiksuoti dvejose parduotuvėse. Pareigūnai išaiškino ir 7 nelegalius alkoholio prekybos taškus,  dalyje iš jų tokia neteisėta veikla fiksuojama nebe pirmą kartą. Dėl nustatytų pažeidimų pareigūnai pradėjo administracines teisenas. Neteisėta komercine veikla nelegaliuose prekybos taškuose užsiiminėjusiems asmenims gresia baudos nuo 390 iki 1100 eurų, įkliuvus pakartotinai bauda gali išaugti iki 2400 eurų. Už naminės degtinės laikymą bauda siekia nuo 180 iki 700 eurų. Baudos dydis asmeniui, pas kurį rasta kontrabandinių rūkalų, priklausys nuo jų kiekio ir vertės – ji gali siekti nuo 400 iki 1900 eurų. Jei su kontrabandiniais rūkalais asmuo įkliūtų pakartotinai, bauda gali išaugti iki 5500 eurų.

Pasak Kretingos rajono policijos pareigūnų, besaikis stipriųjų gėrimų vartojimas tampa dažno pažeidimo ar net nusikaltimo priežastimi – chuliganizmas, muštynės, smurtas artimoje aplinkoje, neblaivių vairuotojų sukeltos eismo nelaimės ir panašiai. Todėl intensyvią prekybos alkoholiu kontrolę žada vykdyti ir ateityje. Visuomenės prašo taip pat nelikti abejingais – turint informacijos apie galimus pažeidimus, nedelsiant informuoti telefonu 112, arba per www.epolicija.lt