2021-12-09

Kratų metu Klaipėdos kriminalistai rado apie 10 kg.įtariama kanapių ir apie 2 kg įtariama kokaino

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai su įkalčiais sulaikė narkotines medžiagas dideliais kiekiais įtariama platinusius asmenis.
    KPONTV realizavo ilgalaikį tyrimą, sulaikė iš viso keturis asmenis bei iš neteisėtos apyvartos paėmė labai didelį kiekį, kaip įtariama, narkotinių medžiagų.
    2021 m. gruodžio mėn. pradžioje Kretingos r., Žibininkų k., policijos pareigūnai sulaikė anksčiau neteistą, vienoje iš bendrovių dirbantį 41 m. klaipėdietį. Pastarojo asmens kratos metu rasta, kaip įtariama, narkotinės medžiagos – kokaino.
    Tą pačią dieną Klaipėdos r., Mazūriškių k., teisėsaugininkai sulaikė minėtą narkotinę medžiagą įtariama platinusį 27 m. Klaipėdos miesto gyventoją. Šio anksčiau neteisto, vienoje iš bendrovių dirbančio vyriškio asmens kratos metu rasta, kaip įtariama, kokaino.
    Tęsdami tyrimo veiksmus uostamiesčio pareigūnai Klaipėdoje, Įgulos g., sulaikė narkotinę medžiagą 27 m. vyrui įtariama platinusį, taipogi vienoje iš bendrovių dirbantį 40 m. klaipėdietį. Pastarasis teisėsaugai jau žinomas – anksčiau teistas už kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimą.
    Taip pat šios operacijos metu kitą dieną Klaipėdoje, Turgaus a., sulaikytas anksčiau neteistas, niekur nedirbantis, 39 m. Klaipėdos gyventojas, įtariama pardavęs narkotinę medžiagą jau minėtam 40 m. vyriškiui.
    Atliktų kratų 39 m. vyro gyvenamosiose vietose metu rasta apie 10 kg įtariama kanapių, apie 2 kg įtariama kokaino, taip pat įtariama psichotropinių grybų bei kitų psichotropinių medžiagų, metalinis presas, trejos elektroninės svarstyklės bei daugiau nei 26 000 Eur, galimai gautų iš nusikalstamos veikos.
    Narkotinių medžiagų platinimu įtariami trys asmenys, o vienas iš jų – ir neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu. Dar vienas asmuo įtariamas narkotinės medžiagos įgijimu be tikslo platinti.
    Visi keturi įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau trims įtariamiesiems paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Ketvirtam įtariamajam paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas trims mėnesiams.
    Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).
    Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 8 metų.
    Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.
    Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.