>
2021-12-06

Klaipėdos policija primena – pirotechnikos priemones būtina naudoti atsakingai


Klaipėdos apskrities pareigūnai didžiąsias metų šventes linki sutikti saugiai ir primena, kad su pirotechnikos priemonėmis būtina elgtis itin atsakingai - naudoti tik legaliai įsigytus fejerverkus ar petardas, neleisti jų į rankas imti neblaiviems asmenims ar vaikams, kurie dar neturi teisės jų leisti. Būtina laikytis pirotechnikos priemonių instrukcijose pateikiamų nurodymų dėl saugaus atstumo, atsižvelgti ir į vėjo stiprumą, jo kryptį ir kita, kad nenukentėtumėte patys ir esantys aplink.

Kiekvienais   metais   gruodžio–sausio   mėnesiais   policijos   įstaigos   vykdo   įvairias prevencines priemones, kuriomis siekiama užtikrinti tinkamą pirotechnikos naudojimą ir užkardyti   pažeidimus,   susijusius   su  prekyba jomis ar jų naudojimu. Deja skaudžių nelaimių išvengti pavyksta ne visada.  Policijos   registruojamų   įvykių   registro   duomenimis,  nuo 2020-12-01 iki 2021-01-10 pirotechnikos užtaisai uostamiestyje sužalojo vieną asmenį, atitinkamu 2019 – 2020 m. laikotarpiu nukentėjo du žmonės. Per 2018-2019 metų šventes skaudžių nelaimių išvengta.

Pagal pavojingumą pirotechnikos priemonės skirstomos į kelias kategorijas – nuo paprasčiausių (F1), kurias galima naudoti ir gyvenamosiose patalpose, iki labai pavojingų (F4), skirtų tik profesionaliems pirotechnikams. Vaikai, jaunesni nei 14 metų amžiaus, negali įsigyti net ir paprasčiausių (F1) fejerverkų. Kai kurių kategorijų petradas (F2, F3 ir P1), skirtas garso efektui sukelti, dar vadinamų sprogalais, pyškalais, sprogtukais, Lietuvoje naudoti ir platinti yra draudžiama. Labai pavojinga naudoti pažeistus, savadarbius, ar perdarytus fejeverkus.

Svarbu prisiminti, kad naudoti pirotechnikos priemonių negalima 30 metrų atstumu nuo mokyklų, gydymo ar reabilitacijos įstaigų, kulto ir šarvojimo patalpų (išskyrus paprasčiausius F1 kategorijos fejerverkus). Zona be pirotechnikos šiemet Klaipėdoje paskelbta ne tik Teatro, bet ir Atgimimo aikštė.

Policijos pareigūnai kaip ir kasmet šventiniu laikotarpiu vykdys sustiprintą pirotechnikos pardavimo ir naudojimo kontrolę, tačiau elgtis atsakingai ragina visus – juk sudrausminę lengvabūdiškai besielgiantį vaiką ar suaugusįjį, galbūt jį apsaugosite nuo didelės nelaimės.

Gražių ir saugių artėjančių švenčių.