Ikiteisminis tyrimas pradėtas dar 2023 m. gruodžio mėn., kuomet Klaipėdoje, Taikos pr., uostamiesčio pareigūnai patikrino anksčiau už transporto priemonių vairavimą, kai vairuoja neblaivus asmuo, teistą, tuo metu niekur nedirbusį, 42 m. klaipėdietį. Pas jį rasta narkotinių medžiagų – karfentanilio bei heroino.
Įtariama, kad sulaikytasis kvaišalus buvo įgijęs iš 59 m. vyriškio, kuriuos pastarasis įgijo iš 53 m. vyro. Tęsdami tyrimo veiksmus, 2024 m. kovo mėn. pradžioje Klaipėdoje, Baltijos pr., KPONTV pareigūnai sustabdė automobilį, kuriuo vyko minėti 53 m. ir 59 m. vyrai.
Policijos pareigūnai atliko kratą automobilyje ir rado didelį kiekį miltelių (apie 150 g) su įtariama fentanilių grupei priklausančia narkotine medžiaga.
Net ir nedideli kiekiai šių, itin stiprių, kvaišalų yra pavojingi juos vartojančių asmenų sveikatai ar gyvybei, nes galimi perdozavimai bei stiprūs organizmo apnuodijimai.
Tą pačią dieną atliktos kratos metu 53 m. ir 59 m. sulaikytųjų gyvenamojoje vietoje rasta, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų bei dvejos elektroninės svarstyklės.
Abu niekur nedirbantys Klaipėdos miesto gyventojai teisėsaugai gerai žinomi.
53 m. vyras anksčiau ne kartą teistas už nusikalstamas veikas, susijusias su neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, jų platinimą, disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu, taip pat už vagystę.
59 m. vyras anksčiau ne kartą teistas už vagystes, nusikalstamas veikas, susijusias su neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, jų platinimą, disponavimą dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti.
53 m. ir 59 m. bendrininkams pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu bei narkotinės medžiagos platinimo.
Abu vyrai buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Vėliau jiems paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).
Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 8 metų.
Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
Atnaujinimo data: 2024-03-20
Klaipėdos apskrities VPK kelių policijos pareigūnų priemonių rezultatai
Šiandien minima Tarptautinė antikorupcijos diena
Bute kanapes auginusiam recidyvistui – teismo verdiktas
Klaipėdos pareigūnai įspėja – plinta naujas sukčiavimo būdas
Klaipėdos apskrities kelių policijos pareigūnai per savaitę nustatė 13 neblaivių vairuotojų