Klaipėdos bendruomenės pareigūnai aktyvina prevencinę veiklą uostamiesčio paplūdimiuose

Data

2020 06 25

Įvertinimas
2
Papludimiai 2020 3.jpg

 

Šią vasarą dėl susiklosčiusios situacijos ilsėtis daugelis planuoja Lietuvoje, todėl  Klaipėdos bendruomenės pareigūnai uostamiesčio paplūdimiuose aktyvina prevencinę veiklą. Kartu su veiklos skyriaus pareigūnais, policijos rėmėjais ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistais prevencines priemones reguliariai vykdo ne tik pajūryje – Melnragės, Girulių, Smiltynės paplūdimiuose bei jų prieigose, bet ir kitose viešose, prie vandens telkinių esančiose rekreacinėse vietose.

Priemonių metu pareigūnai stebi, kad asmenys laikytųsi patvirtintų saugaus elgesio vandenyje taisyklių, nepažeistų viešosios tvarkos reikalavimų – tokių kaip rūkymas ar alkoholinių gėrimų vartojimas viešosiose vietose, informuoja apie  už pažeidimus gresiančią teisinę atsakomybę.

Per kelias pastaruoju metu vykusias prevencines priemones buvo įspėta 11 asmenų, bandžiusių viešoje vietoje vartoti alkoholinius gėrimus. Vienam, sunkiai ant kojų bestovėjusiam vyrui, paplūdimyje surašytas protokolas - jam nustatytas 3,26 promilių girtumas. Už tai gresia bauda nuo 20 iki 100 eurų.  Už gyvūnų vedžiojimą tam neskirtose vietose Administracinių nusižengimų kodekse numatomas įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 120 eurų. Prevencinių priemonių metu dėl to įspėti 4 asmenys.

Policijos pareigūnai taip pat primena, kad baudžiama ir už rūkymą paplūdimiuose tam neskirtose vietose – numatomas įspėjimas arba bauda 20 iki 50 eurų ir privalomas tabako gaminių konfiskavimas. Vairuotojams primenama atidžiau statyti savo automobilius – už transporto priemonės palikimą ten, kur stovėti jai draudžiama,  bauda svyruoja 30 iki 90 eurų.

Saugaus ir malonaus poilsio linkintys pareigūnai ragina laikytis taisyklių, o apie pastebėtus galimus pažeidimus informuoti policiją.