Klaipėdos apskrities pareigūnų vykdomos prevencinės priemonės duoda rezultatų - pažeidimų Rietavo turguje mažėja

Data

2020 05 25

Įvertinimas
0
IMG-91e8ca51a44f883422aa84c35e1e5907-V.jpg

Sustiprintas Klaipėdos apskrities policijos pareigūnų dėmesys sekmadienį vėl buvo skirtas tvarkai Rietavo turguje prižiūrėti – be Rietavo pajėgų čia dirbo apie 20 pareigūnų iš Kretingos, Plungės, Skuodo rajonų, Kelių policijos ir Viešosios tvarkos tarnybų, patruliavo ir keli policijos rėmėjai.

Į didžiausią Vakarų Lietuvoje turgų buvo susirinkę apie 850 pardavėjų ir apie 5-6 tūkstančiai pirkėjų. Pareigūnų duomenimis, anksčiau čia vykdytos prevencinės priemonės davė akivaizdžių rezultatų – dėl netinkamo kaukių dėvėjimo – jos turgavietėse vis dar privalomos – įspėti teko tik 39 pardavėjus ir apie 120 lankytojų. Prieš savaitę tokio pobūdžio pažeidimų būta daug daugiau -  įspėti 257 prekiautojai ir 180 pirkėjų.

Pareigūnai patikrino 187 vairuotojus. Vienam buvo nustatytas 0.44 prom. neblaivumas, jis neturėjo teisės vairuoti, automobilis buvo neapdraustas privalomuoju draudimu, jam nebuvo atlikta privaloma techninė apžiūra. Teisės vairuoti neturėjo dar 4 vairuotojai, vienas automobilį buvo patikėjęs asmeniui, kuris neturėjo teisės sėsti prie vairo. Techninė apžiūra neatlikta 6, privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu neapdrausti 5 automobiliai. Trys vairuotojai nesegėjo saugos diržų, 26 automobilius buvo palikę ten, kur jų stovėjimą draudžia kelio ženklai.  

Į pareigūnų pastabas gana operatyviai sureagavo ir Rietavo turgaus administracija – praplėtė takus tarp prekybininkų eilių, į erdvesnę, vietą perkėlė prekiaujančiuosius gėlėmis ir augalais – dėl to mažėja grūsčių, žmonėms lengviau laikytis saugaus atstumo.