2021-11-15

Klaipėdos apskr. VPK aptartos psichologinio smurto artimoje aplinkoje aktualijos


2021-11-12 Klaipėdos apskr. VPK vyko tarpinstitucinis pasitarimas dėl apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo įgyvendinimo – aptartos psichologinio smurto artimoje aplinkoje aktualijos.

Psichologinis smurtas – tai pavojingas, sąmoningas, tyčinis poveikis kito žmogaus psichikai. Pavyzdžiui – nuolatinė kritika, jausmų ignoravimas, riksmai ir barniai, veiksmų laisvės suvaržymas, melas, įsitikinimų išjuokimas, draudimas išeiti į viešumą, trukdymas bendrauti su artimaisiais, grasinimas nužudyti, ar pagrobti, sužaloti vaikus ir kt. Pasak specialistų – tai bene dažniausiai santykiuose pasitaikanti smurto forma, tačiau nukentėję asmenys vis dar sunkiai ją atpažįsta ir ne visada gali įvardinti kad patiria būtent šios formos smurtą.

Pasitarime policijos, prokuratūros, teismų, vaiko teisių apsaugos ir specializuotų pagalbos cetrų atstovai aptarė kokias pasekmes gali sukelti patiriamas psichologinis smurtas, kaip inicijuoti apsaugą nuo jo, kokios problemos iškyla praktiškai kvalifikuojant psichologinį smurtą artimoje aplinkoje ir nagrinėjant teismuose tokio pobūdžio bylas.