2023-11-23

Klaipėdoje sulaikytas vyras iš mažamečių grobęs mobiliuosius telefonus

Klaipėdos miesto PK pareigūnai sulaikė 1998 m. gimusį vyrą, kuriam pareikšti įtarimai dėl atvirųjų vagysčių (pagal LR BK 178 str. 2 d.) – įtariama, kad jis uostamiestyje, viešose vietose ar daugiabučių laiptinėse, iš 5 mažamečių pagrobė mobiliuosius telefonus.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus pranešimą, kad 2023-10-13 apie 10.30 val. į daugiabučio laiptinę kartu užėjęs nepažįstamas vyras iš 2014 m. gimusio mažamečio rankų pagriebė mobilųjį telefoną ir pasišalino. Lapkričio mėnesį buvo gauti dar keturi pranešimai apie panašiai nukentėjusius mažamečius. Po 2023-11-13 Klaipėdoje, Sulupės g., įvykdytos analogiškos nusikalstamos veikos, „karštais pėdsakais" dirbę pareigūnai netoli įvykio vietos – Poilsio gatvėje – pastebėjo nukentėjusiųjų apibūdinimus atitinkantį asmenį ir jį sulaikė, pas jį buvo rastas ir tądien pavogtas mobiliojo ryšio telefonas.

1998 m. vyras buvo uždarytas į areštinę. Anksčiau keturiskart už vagystes, turto pasisavinimą ir sukčiavimą jau teistam įtariamajam teismas skyrė kardomąją priemonę – suėmimą dviem mėnesiams.

Atvirą vagystę įvykdžiusiam asmeniui gali grėsti viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų (pagal LR BK 178 str. 2d.).

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.