2021-12-02

Klaipėdiečiai – respublikinio konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė“ nugalėtojai

2021-12-01 Šiaulių rajone, Naisiuose, vyko konferencija saugios kaimynystės klausimams aptarti ir buvo paskelbti respublikinio konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė“ rezultatai. Konkurse dalyvavusios saugios kaimynystės grupės iš visos Lietuvos pristatė savo veiklą, įgyvendintus projektus, kas pasikeitė bendruomenėje įkūrus saugios kaimynystės grupę.

Policijos departamento specialistai, įvertinę pateiktas paraiškas, konkurso nugalėtoja paskelbė Klaipėdos Paupių bendruomenės grupę. Pirmų trijų vietų laimėtojai apdovanoti piniginiais prizais, o šio konkurso finalas kitąmet tradiciškai turėtų vykti Klaipėdoje.

Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai džiaugiasi Paupių bendruomenės pasiektu rezultatu ir skatina kurti naujas saugios kaimynystės grupes. „Saugios kaimynystės“ idėja paprasta – daugiabutyje, ar greta stovinčiuose namuose gyvenantys rūpestingi žmonės saugo ne tik savo, bet ir kaimynų, ar bendrą turtą. Statistika rodo, kad Saugios kaimynystės programa padeda sumažinti ne tik vagysčių ar įsilaužimų, bet ir vandalizmo bei sukčiavimo atvejų, taip pat ir Kelių eismo taisyklių pažeidimų skaičių.

Konkursą „Veikliausia saugios kaimynystės grupė“ organizavo Lietuvos policijos departamentas ir Šiaulių miesto bei rajono policijos komisariatai.