Įspėjame: pirotechnika – tik pagal griežtas taisykles

Data

2018 12 19

Įvertinimas
0
Pirotechnika.jpg

Artėjant didžiosioms metų pabaigos šventėms, policija primena gyventojams ir Klaipėdos apskrities svečiams galimus pirotechnikos priemonių naudojimo pavojus bei svarbiausias taisykles.

Pirmiausia, visiems dera žinoti, kad jau ne pirmus metus Klaipėdos miesto senamiestis (Teatro aikštė ir jos prieigos) yra paskelbtas zona be pirotechnikos. Tokiomis pat zonomis laikomos teritorijos prie mokyklų, gydymo įstaigų, šarvojimo patalpų (30 m spinduliu aplink jas).

Pirotechnikos priemonių negalima naudoti 22-8 valandomis, išskyrus švenčių metą ir specialius masinius renginius. Be jokios abejonės, didžiausią pavojų kelia ir griežtai negali būti naudojama savadarbė pirotechnika ar sprogmenys.

Pirotechnikos priemones draudžiama sprogdinti apsvaigus. To negali daryti ir vaikai be suaugusiųjų priežiūros.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos Licencijavimo skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Slivskienė akcentavo, kad šiais metais su pirotechnikos priemonėmis susijusi naujovė yra uždraustos petardos (F3 kategorijos). „Šių petardų naudojimas keldavo žmonėms didžiausią pavojų: jos nesunkiai sprogdavo rankose, nudegindavo veidą, akis. 2017 metais Lietuvoje nuo pirotechnikos nukentėjo 115 asmenų“, – pasakojo J. Slivskienė.

Policija ragina pasitikti Kalėdas ir Naujuosius labai atsakingai. Tegul kelios sekundės fejerverkų grožio nevirsta skaudžiais prisiminimais ateityje.