2023-01-23

Iš jaunų merginų prostitucijos bandžiusios pelnytis moters ir šias paslaugas pirkti norėjusio vyro laukia teisiamųjų suolas

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai, baigę tyrimą kaltinamuoju aktu, teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 36-erių metų Skuodo rajono gyventoja ir 62-iejų metų Šakiuose gyvenantis vyras kaltinami prekyba žmonėmis ir pelnymusi iš kito asmens prostitucijos. Moteriai kaltinimai taip pat pareikšti ir dėl vaiko pardavimo prostitucijai (Baudžiamojo kodekso 157 straipsnio 1 dalis).

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Tyrimo duomenimis, Skuodo rajone gyvenanti moteris galimai verbavo jaunas merginas prostitucijai. Manoma, kad merginų seksualinėms paslaugoms teikti moteris ieškojo antrojo šios bylos kaltinamojo prašymu. Įtariama, kad ji, pasinaudojusi trijų merginų pažeidžiamumu dėl jų jauno amžiaus bei sunkios materialinės padėties, siūlė joms užsidirbti teikiant minėtas paslaugas. Turimais duomenimis, kaltinamoji nukentėjusioms, iš kurių viena tuo metu buvo nepilnametė, žadėjo suderinti susitikimus su jos pažįstamu vyru bei nuvežti jas į reikiamą vietą.

Skuodo rajono gyventoja prisipažino padariusi baudžiamojo įstatymo numatytą veiką. Antrasis bylos kaltinamasis kaltės nepripažino.

Už vaiko verbavimą prostitucijai LR Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 12 metų, už prekybą žmonėmis – nuo 2 iki 10 metų nelaisvės, už pelnymąsi iš kito asmens prostitucijos – baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 4 metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Informacija: prokuraturos.lt