2021-10-12

„Gintarinė jūrmylė“ – dar viena Skuodo r. PK pareigūnės įveikta bėgimo trasa

Skuodo r. PK Veiklos skyriaus tyrėja Virgina Motiejauskienė sako, kad geriausias poilsis jai – bėgti. Profesionalaus sporto aukštumų niekada nesiekusi pareigūnė pastaruoju metu „pailsėti“ išbėga mažiausiai du – tris kartus per savaitę, mažoji jos trasa yra 11,5 km., o didžioji, besidriekianti aplink visą Skuodą, – net 18 km. ilgio.

Pareigūnė pasakoja, kad vaikystėje sportuoti mėgo, tačiau domėjosi ne bėgimu – žaidė kvadratą, krepšinį, o bėgioti pradėjo savo malonumui, kai baigusi mokslus kurį laiką gyveno užsienyje. Grįžusi į Lietuvą ir baigusi įvadinius kursus 2016 m. tarnybą pradėjo Valstybės sienos apsaugos tarnyboje bei iškart pasižymėjo sporte – tapo moterų – pasieniečių lygos nugalėtoja 5 km. bėgimo trasoje.  2017 m. Virgina  pradėjo dirbti Skuodo rajono policijoje, taip pat Klaipėdos apskrities policijos garbę gina įvairiose varžybose.

„Smagiausia bėgti ten, kur dar niekada nebėgai, todėl stengiuosi dalyvauti kuo įvairesnėse trasose vykstančiuose bėgimuose. Labiausiai įsiminęs galbūt yra šią vasarą vykęs estafetinis bėgimas Medininkai–Vilnius, skirtas Medininkų pasienio poste žuvusiems pareigūnams pagerbti. Jame dalyvavau Klaipėdos apskrities policijos komandos sudėtyje, ją ten turėjo sudaryti 7 asmenys, kurie bėgo po 5 km.“ – pasakoja pareigūnė.

Iki šiol neblėsta įspūdžiai ir iš ekstremalaus bėgimo varžybų „Bebro kelias“, vykusių Vilniaus rajone ir „Kiškio dauba“, vykusių Šilutėje. Atitinkamai 10 km. ir 8 km. ilgio  trasose reikėjo ne tik bėgti, bet ir plaukti, lipti, šliaužti ir kt.

„Įveikti „Gintarinę jūrmylę“ knietėjo dar nuo tarnybos pasienyje laikų, tačiau vis kas nors sutrukdydavo. Šiemet pagaliau įveikiau moterims skirtą 3 jūrmylių (5,55 km.) trasą. Dalyvavo apie 500 bėgikų, tarp kurių buvo ir profesionalių sportininkių, todėl moterų įskaitoje 25 vieta, manau, yra tikrai geras rezultatas.“ – sako pareigūnė Virgina Motiejauskienė.

Dar šį rudenį bėgimo entuziastė iš Skuodo r. PK sieks įgyvendinti dar vieną iššūkį –nubėgti tiek, kiek dar niekada nėra bėgusi –  Kuršių nerijos miško keliukais įveikti 25 km. ilgio trasą.