Gerinant visuomenės saugumą Lietuvos ir Latvijos pasienio regione, keturi partneriai įgyvendina jau antrąjį projektą

Data

2020 10 19

Įvertinimas
1
Interreg.jpg

Siekiant stiprinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp vietos savivaldos ir policijos institucijų, keturi partneriai – Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Palangos miesto savivaldybės administracija, Latvijos Liepojos municipalinė policija bei Latvijos Kuržemės regiono policija – antrą kartą parengė projektą ir gavo 2014–2020 m. Interreg V-A programos finansavimą antrąm bendram projektui „Saugos paslaugų plėtra stiprinant komunikacijos ir bendradarbiavimo gebėjimus tarp vietos savivaldos ir policijos institucijų“ SCAPE II (Nr. LLI-451). Šio projekto siekis yra pagerinti visuomenės saugumą Lietuvos ir Latvijos pasienio regione, stiprinant Palangos ir Liepojos savivaldybių bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Latvijos valstybinės policijos darbuotojų įgūdžius, diegiant tarnyboje būtinas modernias priemones, tokias kaip automatinės valstybinių numerių atpažinimo kameros, radijo ryšio sistemos, mobiliosios saugos kameros, elektriniai keturračiai, šarvuotos liemenės ir naktinio matymo žiūronai, bepilotė skraidanti vaizdo fiksavimo kamera (dronas) ir kt. Įgyvendinant projektą, pasitelkus vietos ir užsienio lektorius, bus rengiami bendri mokymai policijos pareigūnams ir policijos rėmėjams, pagerinsiantys pareigūnų darbo kokybę ir visuomenei teikiamas paslaugas.
Šios priemonės užtikrins geresnę viešosios tvarkos kontrolę Vakarų Lietuvos ir Kuržemės regione, padidins policijos veiklos efektyvumą, užtikrins spartesnį nusikalstamų veikų tyrimą. Projekto, kuris įgyvendinamas nuo 2020 m. birželio 1 d. iki 2022 m. gegužės 31 d., bendra vertė yra 473 268,20 Eur, projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Projektas „Saugos paslaugų plėtra stiprinant komunikacijos ir bendradarbiavimo gebėjimus tarp vietos savivaldos ir policijos institucijų“ SCAPE II LLI-451 suplanuotas kaip sėkmingas projekto „SCAPE“ (LLI-269) tęsinys, kurio metu buvo įsigyta ekologiškų transporto priemonių, komunikacinių, gynybos ir sekimo priemonių, vyko bendri praktiniai ir naudingi mokymai policijos pareigūnams, policijos rėmėjams bei savivaldos tarnautojams Liepojoje ir Klaipėdoje.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Daugiau informacijos:
www.latlit.eu
www.europa.eu