Geriausiu Lietuvos "Metų sekliu" pripažintas Klaipėdos apskr. VPK kriminalistas Altautas Jokubauskas!

Data

2019 10 24

Įvertinimas
0
Metu sekliu renginys.jpg

Kiekvienais metais, jau nuo 1993 metų, skelbiamas konkursas „Metų seklys“. Konkurso tikslas – išrinkti ir paskatinti Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnus, profesionaliausiai ir operatyviausiai išaiškinusius sunkius ir painius nusikaltimus. Konkurso idėja ne tik prigijo – ji tapo viena stipriausių šalies kriminalinės policijos tradicijų iki pat šių dienų. Geriausią Metų seklį renka sudaryta specialioji komisija, o pirmųjų trijų vietų nugalėtojai tradiciškai skelbiami minint Lietuvos kriminalinės policijos dieną.

“Kiekvienais metais kriminalinės policijos pareigūnų profesionalumas auga ir nors nusikaltėliai yra tikrai išradingi, mūsų pareigūnai vis tik sugeba juos pergudrauti. Didžiuojuosi savo kolegomis, kurie negailėdami savo asmeninio laiko, pasišventę ir atsidavę tarnybai, išaiškina vis sudėtingesnes nusikaltimas veikas” - sako Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis.

Komisijos sprendimu, 2019 m. Metų seklio titulo nusipelnė ir Metų sekliu pripažintas Altautas Jokubauskas - Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Klaipėdos apskr. VPK) Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus vyriausiasis tyrėjas. Šiandien Altautui įteikta simbolinė Šerloko Holmso pypkė.

Klaipėdos ir Šiaulių kriminalistai komisijai pristatė tyrimą, daugiaepizodinį tyrimą dėl Šiaulių ir Klaipėdos apskričių trijų organizuotų nusikalstamų grupuočių (ONG) veiklos. Pareigūnai nustatė, kad organizuotos grupės nariai per Vokietijos, Lenkijos bei Lietuvos valstybių sienas labai dideliais kiekiais į Lietuvą gabeno kanapes ir jas platino. Be to, pareigūnai gavo duomenų, kad Plungės ONG nariai ketino sušaudyti Šiauliuose gyvenantį, taip pat su organizuotu nusikalstamumu ir prekyba narkotikais siejamą asmenį. Gaujos arsenale buvo šaunamieji ginklai, šaudmenys bei sprogmenys (granatos).

Tyrimo metu pavyko užkirsti kelią tolimesniam kruvinam gaujų karui. Grupuotėms suduoti stiprūs smūgiai, o viena iš jų visiškai likviduota.