>
2024-01-22

Brutaliai skolą susigrąžinti bandęs klaipėdietis pravers teismo duris

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje sunkiu sveikatos sutrikdymu dėl savanaudiškų paskatų kaltinamas 61 metų uostamiesčio gyventojas.

Ikiteisminį tyrimą organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai 2015 metais Klaipėdos rajone esančiame golfo aikštyne buvo užpultas ir sunkiai sužalotas ten tuo metu golfą žaidęs verslininkas. Kartu su juo atsitiktinai buvęs verslininko pažįstamas buvo apiplėštas. Turimais duomenimis, abu vyrus užpuolė du nepažįstami asmenys, kurie grasino šaunamuoju ginklu. Minėtam verslininkui užpuolimo metu trenkus beisbolo lazda buvo sunkiai sutrikdyta sveikata, o iš kartu su juo buvusio vyro buvo pagrobtas mobilusis telefonas. Abu užpuolikai iš įvykio vietos pasišalino. Dėl šio incidento buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo ir plėšimo.

2018 metais, vykdant neviešo pobūdžio veiksmus kitame teisėsaugos pareigūnų atliekamame ikiteisminiame tyrime, buvo gauta reikšmingos informacijos apie asmenį, galimai susijusį su 2015 metais įvykdytu užpuolimu, todėl jo atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia įtarti, kad verslininko užpuolimą inicijavo 61-erių metų šiuo metu niekur nedirbantis Klaipėdos gyventojas. Manoma, kad tokiu būdu klaipėdietis, pasinaudodamas minėtu verslininku, siekė susigrąžinti skolą iš kito verslininko.

Turimais duomenis, kaltinamasis susitarė su vienu iš jau minėtų užpuolikų – Rusijos Federacijos Respublikos piliečiu – jog jis sužalodamas įbaugintų verslininką, o šis, turėdamas tam tikrų turtinių santykių su kaltinamojo skolininku, paspartintų pinigų grąžinimą. Šiai nusikalstamai veikai įvykdyti užsienio valstybės pilietis susitarė su dar vienu asmeniu – Lietuvos Respublikos piliečiu.

Klaipėdiečiui pareikšti kaltinimai dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl savanaudiškų paskatų veikiant organizuotoje grupėje. Už šią nusikalstamą veiką asmuo griežčiausiai gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki dvylikos metų.

Du užpuolimą įvykdę asmenys nuo teisėsaugos pareigūnų slapstosi. Jiems paskelbta paieška.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Informacija: prokuraturos.lt