Baigtas įgyvendinti projektas SCAPE II LLI-451

Data

2023 03 31

Įvertinimas
0
111.jpg

Projekto „Saugos paslaugų plėtra stiprinant komunikacijos ir bendradarbiavimo gebėjimus tarp vietos savivaldos ir policijos institucijų” (SCAPE II LLI-451)  tikslas buvo pagerinti visuomenės saugumą Lietuvos ir Latvijos pasienio regione, stiprinant Palangos ir Liepojos savivaldybių bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Latvijos valstybinės policijos darbuotojų įgūdžius ir diegiant tarnyboje būtinas modernias priemones, skatinti komunikavimą ir bendradarbiavimą tarp policijos ir vietos savivaldos institucijų.

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas projekto lėšomis įgijo 10 vaizdo stebėjimo kamerų, droną su vaizdo kamera, 50 ant kūno nešiojamų vaizdo registratorių (angl. body camera) su įkrovimo stotele, vaizdo procesorių sistemą su kompiuterinės regos funkcija ir programine įranga duomenų apsaugos tikrinimui, slaptažodžių ir failų dešifravimui – programinė įranga nuo įsigijimo momento (2022 m.) jau buvo panaudota 75 kartus, iššifravus duomenis rasta reikšmingos informacijos ikiteisminiams tyrimams. Ilgiausias slaptažodis buvo net 34 simbolių. Taip pat vaizdo procesorių serveris buvo kelis kartus panaudotas analizuojant ilgos trukmės (kelių savaičių) vaizdo įrašus. Panaudojus serverį ir programinę įrangą rastos reikšmingos tyrimui vaizdo įrašų atkarpos. Serveris pasitarnauja ir kitų miestų AVPK, bendradarbiaujant buvo nustatyti šifruotų failų slaptažodžiai, kurie ypatingai svarbūs tyrimo eigai.
Šią sistemą papildė duomenų archyvavimo magnetinėse juostose sistema (LTO8) ir duomenų archyvavimo juostų atsargos (iš viso įgyta 40 vnt.), kuriose bus saugoma tyrimams reikšminga medžiaga, taip pat Apple kompiuteris su priedais (laidai, adapteris, dėklas), reikalingais užtikrinti sklandų sujungtos įrangos veikimą. Kompiuteris praplės sistemos galimybes tirti įvairesnę įrangą.

Projekto atidarymo susitikimas, taip pat ir kiti du partnerių susitikimai vyko internetu dėl COVID-19 pandemijos apribojimų. Tačiau Partneriai jau turėjo galimybę susitikti ir gyvai pažinti vieni kitus, pasidalinti savo patirtimi ankstesnio SCAPE projekto metu. Policijos pareigūnų ir vietos savivaldos darbuotojų žinių ir gebėjimų stiprinimui 2021 m. spalio ir 2022 m. gegužės mėnesiais buvo organizuoti du bendri seminarai, kuriuose aptartos įsigytos įrangos galimybės, praktiniai ir teisiniai jos pritaikymo aspektai, vykdytos praktinės užduotys, pristatytos naujos technologijos, į seminarus kviesti užsienio pranešėjai, srities profesionalai, įmonių atstovai. Seminarų metu buvo keičiamasi patirtimi tarp skirtingų suinteresuotųjų šalių. 2022 m. gegužės mėn. projekto partneriai dalyvavo baigiamajame susitikime Liepojoje, kurio metu buvo aptartos paskutinės SCAPE II projekto veiklos, biudžeto įvykdymo klausimai. Nors dėl pandemijos ir karo Ukrainoje sutrikusių tiekimo grandinių teko projekto terminą pratęsti iki 2023 m. kovo 31 d., kad būtų įvykdyti visi projekto partnerių įsipareigojimai, partneriai dar kartą susitiko 2022 m. rugpjūčio mėnesį baigiamosios konferencijos metu. Visi bendri renginiai buvo labai įkvepiantys, džiugūs, stiprinantys ryšius. Tarp partnerių užsimezgė tvirti ilgalaikiai santykiai, kurie įkvėpė juos tęsti bendradarbiavimą būsimuose projektuose.

Projekto, kuris įgyvendinamas nuo 2020 m. birželio 1 d. iki 2023 m. kovo 31 d., bendra vertė yra 473 268,20 eurų. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Daugiau informacijos:
www.latlit.eu
www.europa.eu