Atlikę kratas Plungės r. įmonėje Klaipėdos kriminalistai aptiko galimai neapskaitytų pinigų

Data

2018 12 19

Įvertinimas
0
krim_svetainei.jpg

2018-05-30 Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, pagal nusikalstamos veikos požymius, numatytus Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse 220 str. 1 d., ir 222 str. 1 d. (Neteisingų duomenų apie pajamas, turtą ar pelną pateikimas ir Apgaulingas apskaitos tvarkymas)

Ikiteisminio tyrimo metu gauta duomenų leidžiančių pagrįstai manyti, kad Plungės rajone veikianti bendrovė galimai dalį kiaulių augina neapskaitydami, jas vėliau paskerdžia savo skerdykloje ir parduoda iš savo parduotuvių arba kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims neapskaitytą mėsą.

Be to, siekiant išvengti mokesčių, kurių suma viršija 100 MGL, galimai įrašė į deklaracijas žinomai neteisingus duomenis apie asmens pajamas ir turtą ir pateikė jas valstybės įgaliotai institucijai.

Tyrimo metu 2018-12-17 atlikta apie 50 kratų visame Žemaitijos regione (automobiliuose, parduotuvėse, ūkiuose, ofise, skerdykloje, darbuotojų namuose).

Įtarimai pareikšti 6 asmenims, 4 iš jų buvo sulaikyti. Įtariamųjų skaičius gali kisti.

Kratos metu rasta ir paimta galimai neapskaitytų pajamų virš 30 000 eurų, rasta duomenų galimai pagrindžiančių apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymą.

 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.