Informacija ginklų turėtojams

2023 m. balandžio 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimams, asmenims bus išduodami elektroniniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimus.

Asmenims, pateikusiems reikiamus dokumentus leidimai ir pažymėjimai bus išduodami duomenis įrašant į Policijos licencijuojamos veiklos informacinę sistemą. Todėl nebereiks gaišti laiko, dokumento atsiėmimui, be to nereiks nešiotis kartu su savimi išduoto dokumento. Atitinkamai, kaip ir asmenims, kuriems yra išduoti popieriniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimai, neprivalės jų nešiotis su savimi. Gabenant ar nešiojantis ginklus bus privaloma turėti asmens dokumentą ir ginklo pažymėjimą.

Pažymėtina, kad asmenys (pvz., medžioklės vadovai, sporto varžybų organizatoriai) leidimo laikyti ar leidimo nešiotis ginklus galiojimą gali pasitikrinti portale www.epolicija.lt elektroninių paslaugų skiltyje pasirinkę paslaugą  „Licencijų ir leidimų galiojimo tikrinimas“.

Informuojame, kad įdiegtas naujas portalo ePolicija laiko rezervacijos modulis. Jau dabar prisijungę per jį galite rezervuoti laiką teikiamoms policijos paslaugoms nuo 2023 m. vasario 1 d.
Laiko rezervacijos naudotojo vadovas

Informuojame, kad administracinės paslaugos, susijusios su policijos kontroliuojama licencijuojama veikla, tiesiogiai teikiamos tik asmenims, kurie iš anksto užsiregistruoja Policijos elektroninių paslaugų sistemoje arba tel. 8 700 60000.

Atkreipiame dėmesį, kad prieš pateikiant prašymą pratęsti leidimo laikyti (nešiotis) ginklus galiojimą, graižtviniai trumpieji šaunamieji ginklai (pistoletai ir revolveriai) jau turi būti išbandyti!!!

Ginklus išbando Klaipėdos aps. VPK Kriminalistinių tyrimų tarnybos darbuotojai, Kauno g. 6, Klaipėda.

Ginklų išbandymui rezervuoti atvykimo laiką galite Policijos elektronių paslaugų sistemoje.

PASTABA. Nuo 2023 m. lapkričio 1d. administracinių paslaugų susijusių su policijos licencijuojama veikla (išskyrus ginklų išbandymą) tiesiogiai policijos pareigūnai nebeteiks. Norėdami tiesiogiai gauti su policijos licencijuojama veikla susijusias paslaugas, asmenys galės kreiptis į teritorinėse policijos įstaigose esančius administratorius, kurie suteiks blankus dėl norimų policijos licencijuojamos veiklos paslaugų gavimo.