Ženklinkite savo daiktus

Daiktų žymėjimas – tai viena prevencijos priemonių, leidžiančių suaktyvinti veiklą vagysčių prevencijos srityje, skirta apsaugoti gyventojų turtą nuo ilgapirščių ir ir kuo efektyviau išaiškinti vertingų daiktų vagystes, nes palengvina vogtų daiktų nustatymą. Pareigūnai ragina gyventojus imtis visų įmanomų priemonių, kad apsaugoti vertingus daiktų. Daiktų žymėjimas atbaido vagis, ypač jei matomoje vietoje priklijuotas lipdukas, skelbiantis, kad daiktas yra pažymėtas ir užregistruotas policijoje. Sulaikius įtariamąjį ir pas jį radus svetimų daiktų, pagal pažymėtą numerį galima lengvai išsiaiškinti, kam jie priklauso. Žymėjimas ne tik padeda atrasti vogto daikto savininką, bet tampa įrodymu teisme.

Ženklinti ir žymėti rekomenduojama vertingesnius ar brangesnius daiktus, kurie vagiami dažniausiai: mobilieji telefonai, kompiuteriai, televizoriai, fotoaparatus, vaizdo ir garso technika, motoroleriai, dviračiai ir t. t. Mobiliojo ryšio telefonai, garso ir vaizdo aparatūra žymima specialiu bespalviu žymekliu, kuriuo užrašytas numeris paprasta akimi nematomas. Ant metalinių paviršių, pavyzdžiui, dviračio rėmo, numeris išgraviruojamas specialiu graviravimo įrankiu ir užregistruojamas policijos apskaitoje. Visi daiktai policijoje yra žymimi nemokamai.

Policijos komisariatų bendruomenės pareigūnai vertingus gyventojų daiktus žymi specialių akcijų metu bei individualiai. Iš anksto susitarę su pareigūnais telefonu, gyventojai norimus pažymėti daiktus gali patys atnešti į policijos komisariatą arba susitarti, kad pareigūnai atvyktų į namus (žymėti kompiuterių, kitų didelių daiktų).

Asmenys, norintys užregistruoti bei pažymėti vertingus daiktus, turi pateikti asmens tapatybę bei daikto įsigijimą patvirtinančius dokumentus.

Vertingi daiktai žymimi ir informacija dėl prevencinio daiktų žymėjimo teikiama:

Komisariatas Adresas Kabineto Nr.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau– apskr. VPK) Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyrius Kauno g. 6, Klaipėda 16
Klaipėdos apskr. VPK Klaipėdos miesto Viešosios policijos skyriaus Bendruomenės pareigūnų grupė Tilžės g. 34, Klaipėda 306
Klaipėdos apkr. VPK Klaipėdos r. PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyris Gamyklos g. 29, Gargždai 109
Klaipėdos apskr. VPK Kretingos r. PK Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyris Vytauto g. 19, Kretinga 308
Klaipėdos apskr. VPK Skuodo r. PK Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyris Basanavičiaus g. 3, Skuodas 212
Klaipėdos apskr. VPK Palangos PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyris Ganyklų g. 30, Palanga 202
Klaipėdos apskr. VPK Neringos PK Viešosios policijos poskyris Taikos g. 5, Neringa 3
Klaipėdos apskr. VPK Plungės r. PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyris Vytauto g. 1, Plungė 118
Klaipėdos apkr. VPK Rietavo PK Viešosios policijos poskyris Plungės g. 26, Rietavas 17
Paskutinė atnaujinimo data: 2018-07-09