Saugi kelionė dviračiu

Pastaruoju metu Lietuvoje, o ypatingai didžiuosiuose miestuose, dviračius, kaip ekologišką transporto priemonę, renkasi dauguma gyventojų ir miesto svečių.

Tačiau egzistuoja ir kita medalio pusė: tyčiniai ir netyčiniai sužalojimai, kasmet nusinešantys ne vieną gyvybę, sukeliantys negalią, negrįžtamai pakeičiantys kasdieninį gyvenimą.

Klaipėdos miesto bendruomenės pareigūnai ragina miesto gyventojus saugiai važiuoti dviračiu ir draugiškai dalintis miestu su automobilių vairuotojais bei pėsčiaisiais. Labai svarbus visų eismo dalyvių tarpusavio supratimas ir tolerancija.

Įsidėmėkite: važiuodamas keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui važiuojamąja kelio dalimi, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegęs šviesą atspindinčius elementus. Dviračio priekyje turi degti baltas šviesos žibintas, o gale – raudonas.

Vadovaukitės kelio ženklais: šviesoforo signalais, vienos krypties eismu, „Stop“ ženklais ir kt.

Nevažiuokite šaligatviais, gerbkite pėsčiuosius; artėdami prie pėsčiųjų perėjos, sumažinkite greitį.

Važiuokite dviračių takais; kuo arčiau tako dešiniojo krašto.

Važiuodami grupėje, važiuokite vienas paskui kitą.

Darydami posūkius visuomet naudokite rankų signalus.

Saugokitės staigiai atidaromų automobilio durelių.

Nevežkite keleivių: dviratis skirtas važiuoti tik vienam žmogui.

Nelenkite didelių transporto priemonių dešine puse.

Pasirinkite saugų greitį, atsižvelgdami į aplinkos sąlygas, asmeninius važiavimo įgūdžius.

Nekelkite pavojaus pėstiesiems.

Atminkite, pėsčiųjų perėjos skirtos pėstiesiems saugiai pereiti gatvę. Todėl jeigu dviratininkams tenka jomis naudotis, jie privalo nuo dviračio nulipti ir perėja eiti vesdamiesi dviratį.

Kelių eismo taisyklės numato, kad dviratininko apsauginiai šalmai privalomi tik nepilnamečiams; rekomenduojame juos segėti visiems dviratininkams.

Paskutinė atnaujinimo data: 2017-10-10