Kaip žiemos metu apsaugoti sodo namelius ir sodybas?

Sodyba yra džiaugsmas vasaros metu, tačiau rudenį turime susirūpinti, kaip apsaugoti savo turtą iki kito pavasario, nes žiemą ištuštėjusios sodybos vilioja nusikaltėlius.

Kokios apsaugos priemonės efektyviausios?

 1. Nepalikite sodo nameliuose vertingų daiktų (papuošalai, juvelyriniai dirbiniai), dokumentų, aparatūros (kompiuteriai, video ir garso aparatūra)
 2. Turėkite gerą seifą, o ne metalinę dėžutę, jei visgi tenka palikti vertingus daiktus. Jis turėtų būti sunkus ir gerai pritvirtintas, kad būtų sudėtinga ne tik išnešti, bet ir išjudinti iš vietos
 3. Nepalikite namo kieme atvirai padėtų įrankių, technikos, pvz., žoliapjovių
 4. Pasirūpinkite namo apsauga:
  1. įstatykite langines ar uždėkite apsaugines žaliuzes; grotas, kurias geriausia įrengti iš patalpos vidaus; Ant langų galite klijuoti ir apsaugines plėveles, kurios pasunkins lango išdaužimą; Išvykdami sandariai uždarykite langus;
  2. įstatykite metalines duris. Patariama duris rinktis su vyrių apsaugomis, kurios neleis iškelti durų nupjovus vyrius; saugumui padidinti galite įsirengti dvigubas duris;
  3. įdėkite keletą sudėtingos konstrukcijos spynų, kad vagys jų lengvai neišlaužtų.
 5. Bendraukite su kaimynais, junkitės į Saugios kaimynystės grupes. Pastebėję vagis, kaimynai informuos Jus ir policiją.
 6. Apsaugokite kiemą judesius fiksuojančiomis sistemomis, kurių dėka iškart pradės kaukti garsiakalbiai ir pažadins kaimynus.
 7. Įsirenkite teritorijos perimetro apsaugą - lauko barjerus, jei kieme turite brangios įrangos ar saugote aplinką.
 8. Įtaisykite automatines lempas – tai žibintai, kurie įsijungia nuo judesio ir sudaro iliuziją, jog name kažkas gyvena.
 9. Įrenkite vaizdo stebėjimo kameras ar signalizaciją, kurios išvykdami nepamirškite įjungti. Signalizacija garsu ar blykstėmis įspės, kad vyksta įsilaužimas į patalpas.
 10. Apdrauskite sodybą ir joje esantį turtą. Tai nepadės apsisaugoti nuo vagystės, tačiau sušvelnins finansinius nuostolius.

Atminkite:

 • neafišuokite sodybose laikomų brangių daiktų, būkite atsargūs su naujais ir mažai pažįstamais žmonėmis, nepasakokite, kaip įrengta apsaugos sistema ir koks jos kodas;
 • ant durų, langų, tvoros – pritvirtinkite užrašus „Objektą saugo apsaugos tarnyba“, „Sodyba stebima kaimynų“ ir pan.
 • piktas šuo nėra geriausia apsauga, nes įsilaužėliai turi priemonių tokiai apsaugai pašalinti.
Paskutinė atnaujinimo data: 2017-10-11