Kaip išvengti užpuolimo?

Plėšimas – vienas labiausiai viešojoje vietoje paplitusių nusikaltimų. Plėšikų grobiu dažniausiai tampa mobilieji telefonai, rankinės, auksiniai papuošalai. Nusikaltėliai aukas paprastai užpuola tamsiuoju paros metu, atokesnėse vietose, laiptinėse, mažai apšviestose kiemuose ir gatvėse.

Nesinešiokite daugiau nei gali prireikti grynųjų pinigų, banko kortelių, dokumentų.

Nerodykite visų turimų pinigų, viešai neperskaičiuokite banknotų viešosiose vietose (ties bankomatais, viešojo maitinimo ir pasilinksminimo įstaigose).

Venkite vaikščioti vieni.

Neikite neapšviestais kiemais, atokiomis vietomis.

Eikite saugiausiais, tiesiausiais maršrutais.

Nesinešiokite pinigų (piniginės) išorinėse kišenėse, rankinėse, geriau juos turėkite vidinėse kišenėse, ant kaklo (po rūbais) pakabinamose arba prie diržo segamose piniginėse.

Nenešiokite ant kaklo matomai pakabinto mobiliojo ryšio telefono.

Įspėkite vaikus, kad, būdami kieme, gatvėje, viešajame transporte, be reikalo nedemonstruotų mobiliųjų telefonų.

Nešiokite dirželiu ant peties (per pečius) pakabinamą rankinę taip, kad plėšimo atveju nebūtumėte pargriauti ar sužeisti.

Pereikite į kitą gatvės pusę, jei jaučiatės ilgesnį laiką stebimi ar sekami; užsukite į artimiausią parduotuvę ar kitą įstaigą, šaukitės pagalbos.

Nesipuoškite brangiais papuošalais, jei ruošiatės vaikščioti pėsčiomis vėlyvą vakarą.

Nesipriešinkite plėšikui, nebent esate puikiai fiziškai ir psichologiškai pasirengę ir esate tikri, kad užpuolikas neturi jokio ginklo ar netoli esančių bendrininkų. Kartais geriau prarasti daiktą negu gyvybę.

Ištikus bėdai, ar tapus nuskaltimo auka, nedelsiant kreipkitės į policiją bendruoju pagalbos telefonu 112 ir praneškite apie įvykį.
Paskutinė atnaujinimo data: 2017-10-10