Klaipėdos apskr. VPK atstovai lankėsi Estijoje, Parnu

Data

2018 10 22

Įvertinimas
0
20181018_112504.jpg

Klaipėdos apskr. VPK atstovai spalio 17-19 dienomis lankėsi Estijoje, Parnu mieste – kur apsilankyti, norėdamas užmegzti naujus draugiškus bendradarbiavimo ryšius, Klaipėdos apskrities atstovus pakvietė Estijos Vakarinės prefektūros viršininkas Kaido Koplas.

Visa Estija suskirstyta į keturias prefektūras -Šiaurinę, Pietinę, Rytinę ir Vakarinę – kuriai priklauso ir Parnu miestas bei daugelis Estijos salų. Pastaroji yra didžiausia prefektūra teritorijos atžvilgiu – sudaro 38 proc.visos Estijos teritorijų, nors gyventojų visoje prefektūroje tėra vos 252 tūkstančiai (18 proc. Estijos gyventojų) – taip pat pristatydamas savo pareigūnų darbą prefektas Kaido Koplas pasidžiaugė, jog jo aptarnaujamoje teritorijoje nusikalstamumas mažiausias visoje Estijoje – vos 12 proc., daugiausia estai linkę nusikalsti Šiaurinėje prefektūroje, kurioje yra ir sostinė Talinas. Estijos policija jau prieš keletą metų sujungta su pasienio pareigūnais, viso nemažą Vakarinę prefektūrą aptarnauja apie 500 pareigūnų.

Klaipėdos apskrities policijos atsovamas buvo aprodytas Parnu miesto policijos komisariatas, areštinė, išblaivinimo įstaiga, pristatyti policijos automobiliai ir laivas kuriuo patruliuojama vandenyse.

Itin Parnu miesto pareigūnus domino Klaipėdos apskrities kurortinių miestų darbo organizavimas vasaros sezono metu ir per renginius, policijos naudojama įranga ir technika. Išreikštas pageidavimas vasaros sezono metu atsiųsti keletą Vakarinės prefektūros pareigūnų į Palangą ir Klaipėdą, kad jie didžiųjų renginių metu galėtų pasimokyti kaip organizuojamas policijos darbas Klaipėdos apskrityje, būtų apsikeista gerosiomis praktikomis.