Baigėsi Klaipėdos apskrities policijos struktūrinių padalinių surengtas moksleivių teisinių žinių konkurso „Temidė“ pirmasis etapas

Data

2020 03 13

Įvertinimas
0
IMG_0208 copy.jpg

Policijos organizuojamas moksleivių teisinių žinių konkursas „Temidė“ rengiamas jau ne vienerius metus. Juo siekiama ugdyti jaunosios kartos teisinį sąmoningumą, supratimą apie teisinę sistemą, skatinti jaunimo pilietiškumą, diegti atsakomybės sampratą. Šiame konkurse dalyvauti gali moksleiviai nuo 14 m. amžiaus, komandą sudaryti turi penki aktyvūs ir žingeidūs jaunuoliai. Kovo 9 d. Klaipėdos apskrityje vyko pirmasis jo etapas - komandos varžėsi dėl teisės atstovauti savo miestą tolimesniame etape. Iš viso dalyvavo 32 komandos – Plungėje, pavyzdžiui, šiemet varžėsi net septynios, Skuode, Palangoje ir Klaipėdoje – po šešias komandas.

Pirmasis etapas vyksta protų mūšio formatu. Moksleiviams reikėjo žinių apie LR Konstituciją, Baudžiamąjį ir Administracinių nusižengimų kodeksus, kitus teisės aktus, taip pat istorijos, pilietiškumo ir kitų bendrojo išsilavinimo žinių.

Antrajame konkurso „Temidė“ etape - „Pabėgimo kambarys“ - susitinka geriausiai I etape pasirodę komandos. Finalinėse „Orientavimosi varžybose“ rungiasi 10 geriausiųjų  komandų iš visos šalies.